24.01.2008.

Atalanta-Milan 2:1

U odgođenoj utakmici 12. kola Serie A, Atalanta je kao domaćin svladala Milan sa 2:1. Gosti su poveli pogotkom Gennara Gattusa, ali su na kraju ipak morali potpisati kapitulaciju. Rossoneri su dominirali, no kažnjeni su zbog promašaja u kojima je prednjačio Pato.

Milan je krenuo žustro i prvu veliku priliku imao je Kaladze, koji nije pogodio nakon kornera. Ubrzo potom, u 16. minuti, Milan je poveo.

Gennaro Gattuso je ubacio i lopta je pogodila Donija, od kojeg se lopta odbila pokraj nemoćnog vratara Coppole. Gosti su nastavili s pritiskom, Šanse su propustili Pirlo i Gilardino, dok je Coppola obranio udarac Pata.

Osamnaestogodišnji Brazilac u 34. minuti trebao je bolje reagirati nakon pogreške Carrozzierija, ali je pucao pokraj vrata u situaciji kada je ispred njega bio samo vratar. Nakon još jedne Patove promašene prigode, Milan je kažnjen. U 42. minuti Guarente je proigrao Langellu, koji je prošao dvojicu obrambenih igrača i svladao vratara Kalca.

Početkom nastavka Atalanta je ostala bez ozlijeđenog Donija, dok je Pata u 64. minuti zamijenio Ronaldo. Milan je pritiskao, a Atalanta se pametno branila i u 68. minuti dočekala šansu koju je priželjkivala. Bellini je prebacio loptu preko posljednje linije gostiju, Kaladze je ostao zatečen, pa je pričuva Simone Inzaghi, čijeg brata Pippa nije bilo u momčadi Milana, mirno proigrao Tissonea, strijelca u praznu mrežu.

Veliku priliku u 76. minuti za izjednačenje propustio je Ronaldo, koji je pucao točno u Coppolu nakon katastrofalne pogreške obrane Atalante. Šansu za treći gol domaćina imao je Tissone, čiji je udarac pogodio gredu, a kada je loptu potom u mrežu ubacio Floccari, sudac je dosudio zaleđe.