14.01.2008.

MILAN-NAPOLI 5:2

Milan je tek u 18. kolu stigao do prve pobjede na domaćem terenu u Serie A i tako razbio prokletstvo San Sira protiv Napolija. Konačan rezultat je 5:2, strijeci za domaće su bili Ronaldo (2), Seedorf, Kaka' i Pato, dok su za goste zabijali Sosa i Domizzi (11m). Posebno veseli odličan debi mladog Pata koji je dobar nastup okrunio prvijencem u dresu Milana.

Već od prve minute vidjela se velika želja Milana da konačno pobijedi na San Siru, pa smo gledali sjajnu utakmicu koja je rezultirala sa sedam pogodaka. Napoli je igrao poprilično otvoreno, a to je prvi kaznio Ronaldo u 15' kada njegov udarac usporava vratar gostiju, ali Cupi ne stiže očistiti i to je 1-0 za Milan. Napoli poravnava u 28' kada Lavezzi sjajno nalazi Sosu koji s lakoćom matira Didu. Milan se brzo vraća u vodstvo i nakon dva pokušaja Pata da zabije gol na odbijenu loptu natrčava Seedof i silovito zabija u rašlje.

Nakon toga Seedof i Pato stvaraju dobru šansu, ali odličan udarac mladog Brazilca u korner odbija Iezzo. U 38 stiže kazna iz bezopasne situacije: pred samom gol-aut linijom Kaladze bespotrebno ruši Lavezzija, a Rosetti pokazuje na bijelu točku. Za 2-2 je siguran Domizzi. S tim se rezultatom otišlo na predah. Na početku drugog dijela Milan se vraća u vodstvo: Seedorf sjajno pronalazi Ronalda na petercu Napolija, a ovaj u padu odlično reagira i glavom zabija za 3-2.

Napoli se više nije mogao vratiti, a sve su nade potonule kada je Kaka' u 68' sjajnim udarcem sa 22m na asistenciju Favallija matirao Iezza. Šest minuta kasnije i debitant Alexandre Pato postiže prvijenac u dresu Milana. Odličnu dugu loptu Favallija Pato sjajno prima i lagano zabija ispod istrčalog Iezza. Minutu kasnije Pato sjajno prolazi po desnoj strani i silovito puca, ali odbija Iezzo.

Do kraja se utakmica primirila, Milan je zasluženo stigao do prve pobjede na San Siru, a samo za usporedbu rossoneri su do sada u Serie A na domaćem terenu zabili samo tri pogotka, a danas pet.